31.10.2012

TäispäevaCoreper, kus hommikupoole peamiselt tulevaste nõukogude päevakordade tutvustus. Huvitavamana 29.11 kaubandusFAC, kus muu hulgas tahetakse anda COM-le mandaat vabakaubanduslepingu läbirääkimisteks Jaapaniga ja lugeda tehtuks leping Kanadaga. Esimese puhul on palju probleeme nn väikeste autode tootjatel ehk riikidel, kes kardavad Jaapani konkurentsi, teisel juhul võivad protsessi lõppfaasis segama hakata lepinguga otseselt mitteseotud asjad nagu viisavabadus. Tuleb huvitav nõukogu, igatahes.

Pika pärastlõuna täitis järjekordne lauaring MFF teemal. PRES pakutud kärbetega (vt eilne Gondori kroonika postitus) oli kuidagi rahul vaid mõni väga harv netomaksja-kärpija, ja needki poole suuga. Ülejäänud rohkem kui 20 LR-lt ja COM-lt karm kriitika. Suunata, loogikata, eilse päeva kärped, nii kõlas üldhinnang. Ega selle asjaga ei saagi kelleltki kiitust, osa jaoks on kulud alati liiga suured, teiste jaoks sissetulek liig väike. ÜKP sõbrad rääkisid oma poliitika kaitseks üpris üksmeelselt, aga CEF-ist, ja eriti 10 miljardist ÜKP rahast, mis sinna üle kantud, võiks külma kõhuga eesistuja selle lauaringi põhjal küll ladnalt loobuda. Selles asjas jääb loota küll vaid COM peale, kes oma “last” meie ja veel mõne harva LR toel kaitsma peab.

Lõpus välgutas ÜK eesistuja Van Rompuy kabineti esindaja ka teed edasi. Tundub, et hakkame järgmisel nädalal toimuvatel kahepoolsetel läbirääkimistel Van Rompuy kabineti, PRES ja COM esindajatega ikkagi pigem rääkima üldisest 7%-lisest kärpest, enam-vähem võrdselt kõigist rubriikidest. PRES pakutud kärped olid väiksemad, kuid võetud ebaühtlaselt. Tuleb analüüsida ja end hästi ette vamistada. EE on ees järgmisel reedel.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga