31.08.2015

Poolaastakohtumised jätkusid rahandusministeeriumiga. [[GR]] sai oma kolmanda abipaketi ja kuni seda ei hakata kreeklaste poolt tagasi pöörama, on sel rindel rahulikum, vaatame muidugi, mis erakorralised parlamendivalimised 20.09 toovad. On ka lootust, et [[IMF]] sügisel programmiga liitub, see on oluline nii rahalise panuse kui ka programmi teatava kvaliteedimärgi mõttes.

Kui [[GR]] euroalasse püsima jääb, pole oodata ka jõulist edasiminekut [[EMU]] reformiga nn 5 presidendi raporti põhjal. Selge, et pealiiniks jääb nii [[EE]]le kui paljudele [[LR]]dele juba tehtud otsuste elluviimise asi. Kaardistasime siiski ka mõned nn ründehuvid, asjad, mida me heameelega tahaksime, kui muutmiseks läheb – pangandusliidu 3. sammas ehk ühtne hoiusekindlustuse süsteem, Euroopa semestri tugevdamine, kapitaliturgude liit jne. Hea, sest pole mõtet ka ainult siili mängida, järgida ainult neid asju, mida me ei taha, olla kaitsepositsioonis. Samasuguse kaardistuse tegime tõusva maksudebati-paketi kohta ja kavandasime ka mõned omapoolsed eelsammud enne kui [[COM]] konkreetsemate asjadega välja tuleb.

[[ELS]]iga võtsime nagu ikka, kõigi ministeeriumite kohtumised kokku. Ränne on (pea) igal pool ja selge on, et seda ülikeerulist temaatikat ei halda ka riigi sees ära ilma valitsus- ja miks mitte ka parlamendierakondade juhtide arutelude-lepeteta. Juba 02.09, sügishooaja esimeses [[Coreper]]is annab [[PRES]] ülevaate teema edasisest käsitlemisest, erakorraline siseministrite [[JHA]] on 14.09-ks juba kokku kutsutud.

Käisin ka kõigi “oma” ministeeriumite kantsleritega läbi hetkeseisu meie eesistumise ettevalmistustest. Pilt majati erinev, aga töö käib ja prioriseerimine ametnike tasandil tundub toimivat.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga