30.01.2014

Poolaastakohtumised Tallinnas. Välisministeeriumi poliitikaosakonnas 2013 detsembri kaitseteemalise ÜK jätkutegevused, Kesk-Aafrika missioon (sel teemal jätkame homme kaitseministeeriumis, on asju, mida tuleb selgitada), Hiina, Jaapan. EE vajadus aeg-ajalt ka Aafrika ja EL lõunanaabrite teemal aktiivsust näidata. Venemaa osas sel kevadel Sotši-järgse jälgimine, COM poolne kontroll, kas uue EL-Vene raamlepingu läbirääkimiste tingimused täidetud (kas venelaste mandaadis on piisav kaubandus- ja investeeringute osa) ja ka meie oma analüüsi vajadus, kuidas EL ja venelaste tolliliit peaksid omavahel suhestuma.

Rahandusministeeriumis pangandusliit, SRM kokkuleppimine EPga on selle koosseisu viimane tähtis eelnõu (lisaks digitaalse identifitseerimise ja usaldusteenuste määrusele). Reformilepingute rindel sügiseni muutust oodata pole. FTT ei edene, aga meie asi pole seda ka matma hakata, seal on liiga palju mõne suure LR prestiiži sees.

Justiitsministeeriumis justiits- ja siseküsimuste Stokholmi programm jätk, mille peab heaks kiitma juuni ÜK. Erilist ambitsiooni pole õieti kellelgi – LR avalikkus on uute lõimumissammude suhtes umbusklik, COM tahab, et uued sammud tuleksid nende tööprogrammist, mitte ÜK otsusega. Siiski on mõned asjad, mida me tahame, et edasi töötataks, näiteks e-õiguskeskkond ja ühtne müügiõigus. Lobistame sel teemal ka COMi. Andmekaitse reform liigub kiirusel, mille järgi võib senisel halval naljal – see võetakse vastu EE eesistumise ajal – tõeks saada.

ELSis lasime pisut enda ligi rahulolu, et valitsus kiitis täna heaks meie eesistumise tegevuskava. Järgneb eelarve planeerimine, koolitused, kultuuriprogramm (Brüsseli uhked kontserdisaalid tuleb mitu aastat ette kinni panna), ja kõige olulisemana inimeste kaardistamine. Tõstame seekordsetel konsultatsioonidel kõigis ministeeriumites mehitamise teema – Brüsseli atašeede rotatsiooni, stažeerimise EL institutsioonides, oma ministeeriumi inimeste lühiajalise asendamise jne.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga