27.01.2015

ECOFIN arutas raha-abi Ukrainale. COM on esitanud 1,8 miljardit euro kiire ülekandmise. See kataks osa Ukraina rahavajadusest, mis IMFi hinnangul on 2016 lõpuni 15 miljardit dollarit. Tänase arutelu üldine meelsus tunnistas, et tegelikult peaks veel rohkem andma – vajadus on olemas ja EL poolne valmisolek ka. Aga see 1,8 miljardit tehakse praegu ära, sest ettepanek on laual ja saab kiiresti teha. Seejärel hakatakse uut raha kokku panema. See sõnum on praegu väga tähtis, sest Ukraina raske olukord on kõigile teada ja eks mõni konflikti osapool ka arvestab lihtsalt selle riigi kokkukukkumisega.

Pikem ring peeti nn Junckeri plaani, 315 miljardilise investeerimiskava üle. Väga põhjalikult selgitas tulevast asjaajamist EIB, kelle juures investeerimisfond ju asuma hakkab. Finantsnõunikud arutavad samal ajal fondi loomise õigusakte. Asi liigub, aga erilise entusiasmita, siiski, eriti rahandusinimeste poolt.

Aga õhus, koridorides ja ajakirjanduses on peateema muidugi GR. Sealne uus valitsus, täpsemalt, selle moodustanud erakonnad, on andnud väga radikaalseid sõnumeid, eurotsoonist lahkumiseni ja oma kohustuste ignoreerimiseni välja. Kirjutan sellest probleemipuntrast lähipäevil pikemalt.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga