26.05.2014

Tallinnas, kus kohtusin kõigi 6 värske [[EE]] [[MEP]]ga. Valimistejärgne päev ongi selleks kõige parem, kuna kohe hakkavad nendega ühendust võtma nende Euroopa parteigrupid, läheb komisjonivalikuks, enda positsioneerimiseks ja [[EP]] töö korraldamiseks. Rääkisime peamiselt 3 teemal: komisjonivalik, [[EE]] saadikute koostöö ja koostöö teiste Balti riikidega.

Komisjonid [[EP]]s on erineva kaaluga. Tegelik võim Brüsselis on nendel aladel, kus on ühenduse pädevused, EL seadusandlus ja raha. Lisaks [[EE]] eripäradest tulenevad huvid nagu transport, välispoliitika. Vaatasime komisjonid selle pilguga üle, aga konkreetsesse saamine on muidugi fraktsioonisiseste otsuste ja jaotuse küsimus. Aga meie soovid tunduvad realistlikud. Samast riigist pärit [[MEP]]ide koostöö peamine probleem pole mitte oma riigi huvide arvestamine juhtudel, kui oma Euroopa parteigrupp teisiti arvab, sellest saab üle. [[MEP]] tegemiste korraldamise põhiprobleem on lühikesed Brüsselis ja Strasbourgis viibimise nädalad, mis tihti vaid kolmepäevased ja ühise aja leidmine on väga keeruline. Lubasin juba juunis korraldada lõuna- või õhtusöögi, ongi sobilik, kui esimene algatus tuleb riigi esindajalt. Balti koostöö probleem on sama vana kui riikide (uus) iseseisvus. Sellegipoolest tuleb seda ka [[EP]]s üritada, eriti praegusel ajal. Nagunii on meie riikidel oma asukohast, sissetulekute tasemest jne tulenevalt väga palju väga sarnaseid huvisid.

2 thoughts on “26.05.2014

  1. Tänud info eest! Kas värsked MEPid olid huvitatud, või said neile soovitada ka liitumist ITRE komiteega? Teadus- ja innovatsioonivaldkond on ainuke kus EL rahastuse eelarve käesolevas perioodis on suurenenud, oluline oleks ka seal komitees häält omada (lisaks energiateema olulisusele).

    • Jah, on huvi küll, isegi veel enne, kui seda soovitama jõudsin hakata.

Comments are closed.