24.09.2015

EE eesistumist ettevalmistav komisjon kinnitas erilise vaevata mõned standardid ja formularid – Coreperide ja PSC reiside oma, sisuteemade lehtede oma. Kiideti heaks ka avaliku teenistuse ja välisteenistuse seaduse muutmiskavad.

Coreper tegeles mitme väiksema sise- ja justiitsküsimusega. Kriisiajal on muidugi see oht, et muid teemasid hakkad tüütuks kribu-krabuks pidama, mida nad tegelikult pole. Siisap mainingi, et arutasime ja võtsin ka EE poolt sõna andmekaitsedirektiivi kohta. PRES on sellega hästi edasi liikunud ja vast saab juba oktoobris eelnõu NKs vastu võtta ja alustada EPga trilooge kogu andmekaitsepaketi üle (andmekaitsemääruse kiitis JHA heaks juba juunis).

Kobisesin pisut, et EL-Korea tippkohtumise ühisest pressiavaldusest puudus Krimmi annekteerimise hukkamõistmine (EL-i esindanud ÜK eesistuja Tusk ütles selle küll omalt poolt pressikonverentsil maha). Strateegiliste partneritega peaks Krimmi alati päevakorras hoidma, ja kes seda veel peaks meelde tuletama kui ise mittetunnustamisepoliitikast kasu saanud riik.

Päeva lõpetuseks andsin õhtusöögi esimese eestlasena COM peadirektori positsiooni välja teeninud Henrik Hololei auks. Igati ära teenitud (positsioon, mitte niivõrd õhtusöök), kuna Henrik kehastab just neid omadusi, mida on vaja Brüsselis läbi löömiseks – võimet väga kiiresti infot töödelda ja võimet väsimatult suhelda kõigi vajalike inimestega. Ning seejuures sugugi mitte oma päritoluriiki unustades. Kahju vaid, et ta tulevane peadirektoraat (transport) Coreper-I alla käib. Päris lahe oli, kui meie laua taga rohkem kui üks eestlane.

 

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga