23.07.2014

Lühike [[GAC]]. [[IT]] eesistuja tutvustas oma programmi. Sügisel toimub üks [[ÜKP]]le pühendatud [[GAC]], meile väga oluline teema. Migratsioonialalt on [[IT]] soovid ja ka tegelikud võimalused teada, uut raporteerida pole. Lissaboni lepingu toimimise või siis lepingu võimaluste täieliku ärakasutamise töögrupi kohta (vt Gondori kroonika 15.07.2014) antakse infot augusti lõpu informaalsel [[GAC]]il. Kuna keegi, ka [[IT]] ise, ei maininud eesistumisprogrammi ikkagi sisse jäänud punkti Dialoogi taastamine strateegilise partneri Venemaaga, ei hakanud minagi sellega kolistama.

[[GAC]] kaks olulisemat otsust meie ja kogu EL jaoks olid aga ilma diskussioonita heaks kiidetud digitaalse identifitseerimise ja usaldusteenuste määrus EIDAS, [[EE]] suur soov ja lootus, millesse oleme palju aega ja inimressurssi investeerinud. Ja teiseks [[LT]] euroalaga liitumise ametlik ärakoputamine. Nüüd on kõik tehtud, jääb vaid füüsiline üleminek 01.01.2015. Regioonile ülitähtis samm.

Õhtul oma [[FR]] kolleegi Etienne lahkumisvastuvõtul. Üks hea asi mu praeguse töö juures, mis aitab seda pinget paremini taluda, on privileeg töötada koos väga mõjukate ja inspireerivate inimestega ja Etienne on üpris kindlasti geniaalne.