23.07.2014

Lühike GAC. IT eesistuja tutvustas oma programmi. Sügisel toimub üks ÜKPle pühendatud GAC, meile väga oluline teema. Migratsioonialalt on IT soovid ja ka tegelikud võimalused teada, uut raporteerida pole. Lissaboni lepingu toimimise või siis lepingu võimaluste täieliku ärakasutamise töögrupi kohta (vt Gondori kroonika 15.07.2014) antakse infot augusti lõpu informaalsel GACil. Kuna keegi, ka IT ise, ei maininud eesistumisprogrammi ikkagi sisse jäänud punkti Dialoogi taastamine strateegilise partneri Venemaaga, ei hakanud minagi sellega kolistama.

GAC kaks olulisemat otsust meie ja kogu EL jaoks olid aga ilma diskussioonita heaks kiidetud digitaalse identifitseerimise ja usaldusteenuste määrus EIDAS, EE suur soov ja lootus, millesse oleme palju aega ja inimressurssi investeerinud. Ja teiseks LT euroalaga liitumise ametlik ärakoputamine. Nüüd on kõik tehtud, jääb vaid füüsiline üleminek 01.01.2015. Regioonile ülitähtis samm.

Õhtul oma FR kolleegi Etienne lahkumisvastuvõtul. Üks hea asi mu praeguse töö juures, mis aitab seda pinget paremini taluda, on privileeg töötada koos väga mõjukate ja inspireerivate inimestega ja Etienne on üpris kindlasti geniaalne.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga