23.02.2016

Pühadeeelsel päeval pidas koosoleku [[EE]] eesistumist ettevalmistav komisjon. Mitmes punktis jätkasime eelmisel koosolekul ülesjäänud asju (vt Gondori kroonika 26.01.2016). Suuremate ürituste ruumide leidmiseks viidi vahepeal läbi avalik päring, vastasid 5 firmat-asutust, nüüd tulebki nende vahel valida. Vähemalt ühes pole aga näiteks veel midagi ehitatud ja ühes on viimati õige ammu ehitatud. Keeruline ja vastutusrikas on see praktiline pool, mõnes mõttes on sisu järele hüüdjatele vähemalt praegu lihtsam vastata.

Kõrgeima tasandi ürituste ehk mitteametlike nõukogude soove oli praeguse tööversiooni nimekirjas 16. Komisjon otsustas valitsusele esitada mitte rohkem kui 12 (ja tore oleks, kui veel vähem, sest valitsuses, poliitikute käes saab see nimekiri kogu loogika järgi vaid pikeneda). Aga see nimekiri enam ise ei lühene, ministeeriumid ise enam maha ei võta, seega saigi [[ELS]] koordineeriva asutusena läbirääkiva ja ettekandva ülesande. Ministri tasandi üritustest tuleb mitteametlikele nõukogudele igal juhul eelistada eri teemaatiliste konverentside korraldamist, seal saab ise juurde kutsuda, kas näiteks idapartnerite ministreid, või suurte IT-firmade juhte vm gurusid, ja saab ka ise täpsemalt teemasid seada.

Ilma erilise draamata kinnitati lisakohad [[EE]] esindustesse rahvusvaheliste organisatsioonide juures (suurusjärk 20) ja Tallinna loodavad lisakohad (300 ja 350 vahel).