22.01.2014

Poolepäevane leebes atmosfääris Coreper. EL-Brasiilia eelseisval tippkohtumisel EEl erihuvi puudub, kuid teadmine, et EL on sinna riiki investeerinud rohkem kui Hiina ja Indiasse kokku, näitab Brasiilia tohutut tähtsust kogu uniooni jaoks. PRES sai mandaadi triloogiks EPga ühe ettevõtte sees liikuvate kolmandate riikide kodanike liikmesriiki sisenemise ja liikmesriigis elamise tingimuste direktiivi üle. EEl teatavad kõhklused olid mingi Schengeni süsteemiga paralleelse skeemi loomise suhtes, aga kuna see praegune arutelu käis vaid juhtivtöötajate või spetsialistide üle, siis, ah, kui palju need ikka hakkaksid kuritahtlikult skeemitama ja kui nüüd mõtlema hakata, siis just selliseid kõrgelt kvalifitseeritud immigrante tahaksid ju kõik maailma riigid, ka EE. Saime oma reservatsiooni maha võtta ja PRESle edu soovida.

Veebruari FACil arutlusel lõunanaabrus, kus ka EEl tasuks sisulise sõnavõtuga esineda, tegemaks nn vajaliku miinimumi… et saaks ülejärgmise päevakorrapunkti ehk Idapartnerluse all veel kindlamini oma õigustatud huve esitada. Plaanitud energiadiplomaatia jääb COM voliniku puudumisel ära. Küll aga tuleb FR ettepanekul ja meiegi toetusel uuesti arutusele Kesk-Aafrika Vabariik.

Kõrgetasemeline omavahendite töörühm, mis peaks analüüsima EL eelarve rahastamisallikaid ja mis oli üheks EP nõudeks MFF kokkuleppe saavutamiseks, saab oma esimeheks endise IT peaministri ja COM voliniku Monti. Küll erinevad arvamused rühma liikmetele esitatavate nõuete üle. PRES soovib 29.01 Coreperis kokku leppida NK poolt määratava 3 inimese üle. Sain täna nõustuda mitme kolleegiga, kelle meelest asjatundlikkus käib üle varasemast poliitilisest positsioonist. Küll on võrreldes eilsega (vt Gondori kroonika 21.01) selge, et COM esindajateks vastavalt oma portfellile on 3 Ida-Euroopast pärit meest. Mis mõnevõrra raskendab meie kandidaadi lobimist. Aga praegu kavatseme küll veel mängus olla.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga