21.01.2016

Poolepäevane [[Coreper]]. Kõigepealt tagasivaade 18.01 [[FAC]]ile. [[PRES]] lubas Lähis-Ida järeldustega seoses arutada töömeetodite küsimust. Vormiliselt on asi juba lepitud teksti lahtikiskumises ja leketes. Kuidas neid tõsiselt arutada, ei kujuta praegu ette.

Põhiteema oli teadagi, muidugi, ränne. [[PRES]] informeeris oma kuivavõitu ent väga tõsisel moel, et kui tahame 18.-19.02 [[ÜK]]le mingitest tulemustest raporteerida, on meil töötegemiseks aega paar nädalat, ei enam. Selleks peame … ja järgneb tavaline jutt traditsiooniliste instinktide unustamise vajadusest. Aga ei näe ma praegu väga seda unustamist. Türgi rahastu kokkulepet pole, [[IT]] nõusolek laekumata. Piiripaketi arutelu alles algab. Ümberpaigutamine naeruväärses staadiumis – 300 160 000-st. Siin on vähemalt kaks ohtu, lisaks praeguseks juba täiesti reaalsele võimalusele, et enne suve on Schengeni piirikontrollita liikumisega ühel pool. Esiteks see, et, ebaõiglane muidugi, aga ühel hetkel läheb lahterdamiseks, et kes ikkagi kõik endast oleneva on teinud; ja siis on äärmiselt vajalik, et meil kõik lahtrid täis oleksid. Ja tegelikult, tahad ju saada ka endale siiralt öelda, et mina/minu riik tegi kõik endast oleneva. Teiseks see, et mõni suurem [[LR]], näiteks kõige suurem, võib lihtsalt käega lüüa ja otsustada lasta asjal palju hullemaks minna, enne kui saab parandama hakata. Mis oleks väga valus variant.

Õhtupoolikul rääkis Gondori kroonikaski korduvalt refereeritud analüütik Blockmans esinduses [[UK]] referendumi ja selle riigi EL-suhte tagamaid. Väga õpetlik.