18.-19.03.2013

Kohtumised Tallinnas – välisministeeriumis ja ELS-is. Sisulistest teemadest olulisim läbivalt EE eesistumine. Oma plaane teeb välisministeerium, kellele jääb igal juhul vastutus Brüsseli esinduse hoonete, tööruumide ja -tingimuste, logistika, protokolli ja muu sellise eest. Lisaks usun, et kui hakatakse tõsiselt otsima neid tosinaid inimesi, kel rahvusvahelist kogemust läbirääkimiste ja muu inimestega töö alalt, siis pöörduvad nii mõnedki haruministeeriumid oma pilgud tuttavate diplomaatide poole. Siit ainest järelemõtlemiseks, muu hulgas selle üle, kuidas oma inimesi hoida.

Samal ajal hakkab vormi saama esimene organogramm esinduse võimalikust struktuurist 2018. aastal, mis omakorda paneb kohe mõtlema, kuidas, mis sammuga sinna jõuda. Eesistumist ettevalmistav valitsuskomisjon arutab neid asju juba konkreetsemalt oma järgmisel koosolekul aprillis.

Rõõmusõnum triloogilt EP-ga – kokkulepe pankade ühtse järelevalvemehhanismi üle saavutatud! Enne Brüsseli suurt suve (ehk enne augustit) ootame COM-lt pangandusliidu järgmise sammu, ühtse kriisihaldusmehhanismi eelnõu. Mis siis loodetavasti aasta lõpuks NK-s ja enne mai 2014 valimisi EP heakskiidu saab.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga