18.09.2017

Käisin ELAKis tutvustamas 25.09 GACi ja EL27 formaadis peetava artikli 50 GACi päevakorda. EE eesistumise prioriteetide tutvustus, natuke naljakas septembri lõpus, aga mis seal ikka, tavapärane GACi töö ülemkogude ja seadusloome kavaga. Ehk ainsaks tavapärast pisut erinevaks teemaks küberjulgeoleku strateegia järeldused 20.11 istungil. 18.-19.10 ÜKl ränne, kus sündmustest ette ruttamata võib praegu ette näha välismõõtmes saavutatu kviteerimist ja nõuet, olgu, julgustust NKl (sisuliselt siis meil kui eesistujal) ühtse asüülisüsteemi reformiga edasi minemiseks. Digiosas oodatakse 29.09 Tallinna tippkohtumise tulemusi-järeldusi. Välispoliitikateemad nagu ikka lahti, Türgi küsimärgiga. Viimase üle mingi arutelu kindlasti tuleb, aga milline ja kuidas seda ette valmistada, et tea praegu ka eesistuja mitte.

GACil 25.09 veel arutelu COM seadusloome kavatsustekirja üle, millisest arutelust teeme siis meie kokkuvõtte ja saadame üle tänava tagasi. COM kaitseb muidugi oma algatusõigust ja sõltumatut otsusetegemist, aga LR reaktsioon nende kavale on ikkagi asjakohane. Muude ettetulevate asjade all annab COM ülevaate õigusriigi dialoogi hetkeseisust PLga, selle detailidest ja suunast saan selle nädala lõpus targemaks. Mais toimunud samateemalises päevakorrapunktis (vt Gondori kroonika 16.05.2017) võtsid pea kõik LR sõna, ehkki muude ettetulevate asjade all tuleks tegelikult arutelu vältida.

Artikli 50 GACille jääb ülisuure tõenäosusega pealäbirääkija Barnier ärakuulamine ja poliitiline lauaring. Oktoobri GACil ja 18.-19.10 ÜKl on aga oodata palju tõsisemaid debatte.

 

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga