18.06.2015

Hommikusöök EEAS peasekretäri Le Royga, teemaks EEAS struktuurimuutuste tutvustamine, ei midagi põrutavat, aga organogrammi ülemine ots läheb kergemaks ja selgemaks, praegune on ikka üpris uskumatu küll.

Järgnes poolepäevane laisavõitu Coreper. 22.06 FAC viimased asjad, EL-Hiina tippkohtumise ettevalmistus, järelevaade EL-Ladina-Ameerika ja EL-Mehhiko tippkohtumisele. Elevust tekitas vaid ametlikult pika nimega Makedoonia teema. 23.06 GAC järeldustes peab enamuse LR meelest olema peale praegust poliitilist kriisi hukkamõistva osa olema ka julgustav pool. Sellest ei taha mõni Makedoonia naaberriik aga isegi kuulda mitte. Paari laienemisega rohkem kokku puutunud alalise esindajaga rääkisime sellest, et EL laienemispoliitikal pole enam seda transformeerivat, motiveerivat jõudu, nagu tal meiega, 2004. aasta klassiga oli. Ei ole kunagi olnud Bosniaga, ei ole õieti Albaaniaga, pole enam ka Makedooniaga. Ning me peaksime sügavamalt arutama, miks pole, ja mida me muutma peaksime, see pole ju vaid nende riikide süü. See jutt aga ei meeldinud neile, kelle jaoks nende järelduste ainus eesmärk on Makedooniat kriisi eest sakutada. Töögrupp jätkas pärast arutamist ja loodetavasti saab ikkagi kokkuleppele.

Sõime lõunat Põhja-Balti 8 riigi formaadis. Ainsaks teemaks 25.-26.06 ÜK ettevalmistus. Kaitseosas on seekord moodustunud Balti riikide ja FI ühine vaade, mis on kindlasti sõnumiks just SEle. Rände all kirutakse üha kõvema häälega COM jäärapäisust, kes tahab kohustuslikkust suruda ja jaotusvõtmest enne mitte rääkida. GR kohta ei olnud õieti kellelgi siseinfot, praeguseks on aga tulnud teada, et eurorühmas midagi ei toimund ja ÜK eesistuja Tusk on 22.06 õhtuks kutsunud kokku euroala tippkohtumise. Oleme tagasi 2011-2012 moodi kriisimeeleoludes.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga