14.11.2013

TervepäevaCoreper. LT on eesistujana lähedal mitme suure eelnõu kokkuleppimisele EPga, mis meile tähendab pikki tööpäevi NK kompromiss-seisukohtade viimaste detailide lihvimisel. Aga tore niipidi, et palju tööd ja asjad saavad tehtud ka, kui et tühjad lühikesevõitu istungid ja asjad ei edene. Täna tegelesime kõigepealt eile mainitud ÜKP paketi ja sinna pärast kokkuleppimist EP poolt sisse toodud “persistent”-sõnaga. COM ütles, et nende meelest see sõna sisu ei muuda, CLS ja mitme LR meelest ikka muudab küll. Jäi nii, et PRES peab püüdma homme seda sõna veel välja saada või asendada. Aga ka kõige panetunumad netomaksjad möönsid täna, et esmatähtis on ikkagi saada positiivne lõpphääletus MFF üle. Ja ÜKP pakett moodustab teadagi väga olulise osa eelarvega seotud seadusandlusest. PRES raporteerib oma kannatustest esmaspäevahommikusel erakorralisel Coreperil.

Leppisime kokku ka kirjas, mille LT eesistujana saadab EPle kõrgetasemelise omavahendite töörühma üle. Kui kiri nüüd leiab (tingiv sisu, hoolimata kindlast kõneviisist) parlamendi juhtkonna heakskiidu, on tee MFF lõpphääletuseks avatud. Täna kiitis eelarveraamistiku muide heaks ka EP mõjukas eelarvekomitee. Ootame järgmist nädalat… Ah jaa, kiri ise oli täiesti protseduuriline, selles nõustuti töörühma moodustamisega 3 institutsiooni esindajatest, juhina lisaks keegi Tark Inimene ja sellega, et tema esimene koosolek peaks toimuma veel 2013 jooksul, näiteks samal ajal kui detsembri ÜK. Sisulisemalt hakkame sellest asjast rääkima järgmisel nädalal ja nagu eile juba öeldud, mõtteid on.

FAC ettevalmistamise käigus oli laual ka Ukraina assotsiatsioonilepingu tingimuste täitmine. Enamus LRdest hoidis oma püssirohtu siiski esmaspäevaseks ministrite aruteluks. Mõned riigid, sealhulgas EE rõhutasid ukrainlaste tehtud edusamme, mööndes küll, et mõned asjad on vaja veel teha (aga Timošenko nime seejuures ei mainitud). Samuti ütlesime, et allkirjastamine Vilniuse tippkohtumisel on täiesti võimalik ja sinna on veel kõvasti aega. Ka esmaspäevasest FACi lahutab 29ndast novembrist veel 10 päeva, poliitikas terve igavik.

PRES oli koostanud ÜKde otsuste elluviimise raporti (või pigem tabeli). Selle põgusal arutamisel ei jätnud ma kasutamata juhust toetada FR, kes rõhutas vajadust liikuda kiiremini edasi just digitaalse siseturu asjadega, kaasa arvatud andmete ühekordse esitamise põhimõtte sisseviimisega. Meie töö on vähemalt mingis osas vilja kandnud. Hea.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga