14.03.2013

Erakorraline poolepäevane Coreper, Ukraina pärast. Aga PRES kasutas juhust ja tutvustas kõigepealt 11.03 triloogi tulemusi SRM üle. Usub, et järgmisel nädalal saab 11.03 ECOFIN mandaadi alusel EPga kokkuleppe. PRES tõrjus igatahes jõuliselt tagasi mõne argliku katse rahandusministreid uuesti kokku kutsuda. Eesistuja eesõigus ja tohutu vastutus.

Teiseks pidasime järjekordse vooru Euroopa üldkohtu lisakohtunike valimise meetodi üle. PRES võtab seda asja väga tõsiselt ja tundub, et meie eesistuja kohati lausa isiklikult. Aga vaated on ikka veel nii erinevad, täpsemalt, raskesti lepitatavad, aeg hakkab otsa saama ja PRES lõpetas täna lausega, et nad mõtlevad nüüd korra tõsiselt järele, kuhu edasi. Asi võib ka lihtsalt katki jääda, katse kohtunike arvu suurendada on korra (enne meie liitumist) juba ebaõnnestunud. Nii et pole nii, et EL-is kõigist päevakorda saadud asjadest lõpuks ikka midagi tuleb. Ei pea tingimata, ehkki 99,% juhtudest siiski.

Kolmest Ukraina teemast – 06.03 ÜK otsusest allkirjastada kiiresti assotsiatsioonileppe poliitilised osad; isikute nimekiri, kellele Ukraina vastu suunatud agressiooni ja separatismi õhutamise eest sanktsioonid kehtestada ja 17.03 FAC järeldused – oli meie tänases päevakorras esimene. PRES kannatas ära pika rea juriidilisi argumente-kahtlusi selle üle, miks ikkagi ühe lepingu üht osa koduste juriidiliste protseduuride pärast kuidagi muust lepingust lahutada ei saa. Seejärel aga teatas külmalt, et me täidame siin oma riigijuhtide ülesannet, Coreper on poliitiline keham, siis muutis armulikult paari lauset ning oh imet, kokkulepe sündis lõpus hõlpsalt. Allakirjutamine on ette nähtud 21.03, nädala pärast.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga