13.02.2014

[[Coreper]]is kõigepealt [[SRM]], eesistuja andis  ülevaade triloogidest parlamendiga. On selge, et kuna [[NK]] ja [[EP]] algseisukohad erinesid kardinaalselt ja eelnõu tuleb kindlasti selle koosseisu jooksul vastu võtta, siis tuleb [[NK]]l teha järeleandmisi. Esitasimegi igaüks oma vaadet sellele, kust nimelt. [[EE]] ja mitme teise meelest võib lubada suuremat paindlikkust EL institutsioonide omavaheliste rollide jagamisel, samuti pole meil midagi selle vastu, kui [[EP]] modifitseerib pisut hääletusreegleid väikeste [[LR]] kasuks tagasi.

Edasi ettevalmistused EL-USA tippkohtumiseks 26.03. Kuna eelmisest on möödas 2,5 aastat, on inimlik soov ajada päevakord väga pikaks, käsitleda kõiki hinge peal olevad teemasid. [[EEAS]] surub muidugi meeleheitlikult soove tagasi. Selge on, et peateemaks [[TTIP]], enne tippkohtumist jõuavad veel kohtuda pealäbirääkijad. Kuidagi tuleb käsitleda nn Snowdeni-NSA skandaali, samas nii, et saaks öelda, et see episood on nüüd selja taha jäetud. Kindlasti tuleb kasutada USA taastärganud huvi Ida-Euroopa piirkonna ja eriti Ukraina vastu. Maailmapoliitikast kindlasti Lähis-Ida rahuprotsess. Meile väga sobivalt plaanitakse mingeid uusi algatusi EL-NATO koostöös ja eriti rõõmustavalt lansseeritakse kõrgetasemeline küberjulgeoleku dialoog.

Siis pidin kolleegid asendama jätma ja minema kohtuma president Ilvese ja ta delegatsiooniga, kes just olid kokku leppinud EL pilvandmetöötluse visioonidokumendi. Tore.