13.02.2013

Hommikusöök van Rompuy kabinetiülema Seeuwsiga, lõuna Põhja- ja Baltimaade kolleegidega. Peateemaks ikka MFF, nüüd rohkem sellest, mis EP-ga edasi saab. On pisut paradoksaalne, aga teistpidi loogiline, et kuna läbirääkimistel sai üldmahu number nii suure tähelepanu, siis võib ehk loota, et muus osas on valmidus paindlikkuseks suurem. See osa ÜK järeldustest on meelega üldiseks jäetud. Paindlikkuse all mõistab EP võimalust tõsta raha ümber nii eelarve kuluridade kui ka aastate vahel. Hakkab IE eesistujale mandaadi kokkuleppimine, peamiselt Coreper-i kaudu ja pole raske ennustada tavalist netomaksjad-muud konstellatsiooni, kuna rohkem paindlikkust tähendab igal juhul rohkem raha väljamaksmist, mille nn kojujäämisega on LR rahandusministeeriumid arvestanud.

Kõigil LR tuleb töötada EP-ga, nii oma riigi MEP-idega kui ka muidu. See peab algama selgitustest, mis ikkagi ÜK kokkuleppe sisu on, kaalul on (näiteks et üheaastaste eelarvetega edasi minnes saab ainsa LR-na raha juurde UK) ja sellest, et hakatakse võrdlema 2014-2020 MFF-i eelmise perioodi ehk 2007-2013-ga ja mitte COM esialgse ettepanekuga, mis, jah, nägi ette rohkem raha mitmessegi rubriiki.

Samaaegselt tuleb valmistuda detailsed seisukohad, kust ikkagi täpselt kärpida need summad, mis Van Rompuy ÜKP ja ÜPP-le lisaks suunas. Tööd selle failiga veel jätkub.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga