13.01.1016

[[NL]] eesistumise esimene  [[Coreper]] algas lõunaga, kus väga avameelselt peamiselt rändest. Selge, et püüame väga kiiresti ühtsema piirivalve eelnõuga edasi liikuda, teemade, mitte lõikude kaupa. Regulaarselt raporteeritakse ka [[Coreper]]ile, mis on vahend või vähemalt katse erialainimeste nn traditsioonilistest instinktidest üle olla või nende juurest edasi liikuda. Üldse ei tundu, et [[Coreper]]i roll kriisistaabina väheneks. Palju juttu Türgist, sellest, kui tõhusad hoovad sel riigil praegu käes on – kuna mõõdupuu on konkreetsete immigrantide arvud ja nad tulevad praegu üle Türgi-[[GR]] piiri, suurt ei mujalt, siis võib asja vaadata nii, et Türgil on võimalus otsustada EL kriisihalduse edukuse üle. Kardan, et selles olukorras EL poolne “tavapärastes raamistikes” tegutsemine ei ole piisav. Seda näeme kevadhooajal kindlasti.

Sai ka üpris selgeks, kui vähe meil rändekriisiga tulemuste saavutamiseks aega on. Ükskõik mis või kuidas, hiljemalt 12.05 tuleb Schengeni reeglite järgi kaotada esimene sisepiiri kontroll, [[DE]] ja [[AT]] vahel ja kui [[DE]] kodanikud ja valitsus veendunud pole, et kriisihalduses on tõsised edusammud, välispiiri enam-vähem peab, siis kardan, et kinni see piir jääb ja siis on juba üpris raske hakata seletama, et Schengen ikka kehtib, inimesed.

[[Coreper]]i pärastlõunasel istungil anti pärast nägelemist ja [[DE]] jäädeski vastu mandaat ühtse hoiusekindlustuse ehk [[EDIS]]e ad hoc töörühmale. Türgi 3 miljardi suurust rahastut ei saanud ikka heaks kiita, [[IT]]l jätkuvalt probleemid. Aga see-eest valmistatakse kasutamist juba ette, nii et kohe kui jah-sõna käes, saab ellu viima hakata. 18.01 [[FAC]] peateema meie jaoks on Ukraina, kus arutelus soovitakse keskenduda sealsetele reformidele ja nende toetamisele EL poolt. Ja meil ka üks väike oma plaan seal. Järeldusi Ukraina üle küll ei tule.