11.05.2016

Brüsseli moodi pikad pühad möödas. Hommikul käisin EEAS raha- ja haldusküsimuste peadirektori Di Vita juures. Meie soovid ei ole ju suured: säilitada 2 EL delegatsioonijuhi kohta, saada ka peamajas mõni kõrgem koht, ja kõik, mis puudutab idasuunda, kus meil on kahel käimasoleval konkursil väga head kandidaadid välja pandud. EE rahastab praegu 2 ja on valmis lisama veel 1 EEAS diplomaadikoha rahastamise – täiesti soliidne panus meie suuruse kohta. Ja siis pole ju palju, kui küsime endale 1 aastaks eesistumisele appi ühe EEAS ametniku. Teised EL institutsioonid teevad seda kogu aeg, välisteenistusele oleks see esmakordne, vaatame, kuidas nad hakkama saavad.

Coreper kiitis PRES oskuslikul navigeerimisel heaks otsuse lubada 5 riigil – DE, AT, DK, SE, Norra – jätkata ajutisi piirikontrolle Schengeni sisepiiridel. Seekord on vaja NK luba; ja 20.05 JHA selle me tänase töö tulemusena ka annab. Võib küll toriseda, et miks lasta edasi kontrollida jne, aga asja tuleb vaadata hoopis niipidi, et see kõik toimub praegu ikkagi Schengeni õigustiku raames ning eesmärgiga piirikontrollid 6 kuu pärast kaotada ja Schengeni süsteem säilitada.

Lauaring toimus tulirelvade direktiivi muutmise üle. Meile problemaatlised esiteks tulirelvade kategoriseerimise küsimus, mida PRES praegu üritab lahendada hoopis salve defineerimise kaudu; ja kardan, et lõpuks edukalt. Teiseks teatava kategooria tulirelvade keelustamine tsiviilkäibest. Viimases oleme koos rea LRdega tugevamal pinnal, ehk õnnestub isegi liikmesriigile piisav paindlikkus kätte saada. See direktiiv jääb nüüd tõenäoliselt kuni 09.06 JHAni Coreperi päevakorda, kuna PRES tahab tulemust saada ja iseenesest arusaadav, kuna selle ajendiks olid ju 2015 terroriteod FRs, millest aega läinud juba ka.

 

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga