11.03.2014

TervepäevaECOFIN, mille kõrvalt mul mõned institutsioonidevaheliste arengute kohtumised ja muidugi Ukraina. Ka rahandusministrid alustasid Ukrainaga, COM esitles täna vastu võetud kaubanduspaketti ja tutvustas plaane makromajanduslikuks abiks, koos IMFiga. EL poolt tulemas sel aastal 1,6 miljardit eurot. Olulisemaid Ukraina-poolseid tingimusi on energiasubsiidiumite järkjärguline kaotamine, aga COM rõhutas mitme LR – sealhulgas EE – toetusel, et see peab olema tasakaalustatud sotsiaalmeetmetega. Pole võimalik, et rahvusvaheline kogukond tuleb “appi” sellega, et esimese asjana nõuab gaasiarvete tõusu. Mitu ministrit rääkisid ka poliitilisemalt, sealhulgas EE kaitsekulude tõstmise vajadusest.

Hoiuste maksustamise direktiivi automaatse infovahetuse osas andsid kaks järelejäänud vastalist, LU ja AT mõista, et 20.-21.03 ÜK-ks või ÜK-l loobuvad oma vastuseisust. COM on jõuliselt alustanud tööd Šveitsi ja Liechtensteiniga samade reeglite kokkuleppimiseks ja EL peaks selles asjas globaalselt eeskuju näitama.

Lõpuks hooaja tähtsaim fail SRM. Ma ei lähe detailidesse, piisab sellest, kui öelda, et PRES sai homse loodetavasti viimase triloogi jaoks mandaadi pisut muudetud ja võimaldati talle koguni naaatukene paindlikkust. Loodame väga, et homme tuleb kokkulepe. Ei jaksa enne järgmise nädala ÜK veel üht ECOFINi pidada. Ja ÜKl selle eelnõu tehnika arutamine oleks nagunii täiesti ebapraktiline.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga