10.04.2013

Poolepäevane Coreper. Suurtest küsimustest kõige tähtsamana – on küllalt selge, et DE on saanud oma viimased tahtmised pangandusliidu SSM kohta ja nädalalõpu mitteformaalne ECOFIN viimistleb kokkuleppe.Väga vajalik signaal, ka CY sündmuste taustal.

Personalieeskirja reformiks sai vastav töögrupp Coreper-ilt mandaadi. Siin on muidugi mängus kümnete tuhandete EL institutsioonide töötajate hüved, neile antud lubadused ja õigustatud ootused, teiselt poolt “kurjade” netomaksjate ja nende riikide ajakirjanduse urin “ropult palju” teenivate eurokraatide üle. Nii et see on alati keeruline teema. Täna õnnestus igatahes anda töögrupile ülesanne tegelda vaid 3-4 kõige olulisema teemaga ja juba mai algul saadikute ette tagasi tulla.

MFF protsess on nüüd NK poolel jõudnud järgmise teetähiseni ehk MFF määruse ja EP-COM-NK vahel sõlmitava insitutsioonidevahelise kokkuleppe eelnõu arutamiseni. Hetkel pole EE-l seal suuri probleeme, paraku pole PRES kokkuleppeni viivaid tegelikke teemasid nagu paindlikkus, ülevaateklausel, omavahendid, ühtsus jne veel meelega sisse kirjutanud. See on läbirääkimiste taktika küsimus, mis ongi PRES vastutus. Mingid kontaktid EP-ga siiski toimuvad, kuid kuna nende poolt on MFF-läbirääkimiste eeltingimuseks 2013. aasta lisaeelarve vastuvõtmine, siis on need kohtumised rangelt mitteametlikud ja tegelikult ei tohikski neist õieti teada. Ütlesin EE poolt juba mitmendat korda, et usaldame igati PRES, aga mõne LR arvamus, nagu poleks nende läbirääkimistega eriti kiiret, pole õige. Suuri investeerimisprojekte tuleb uue korra järgi hakata ette valmistama ja mida varem see kord selge, seda parem. 22.04 antakse GAC-ile ülevaade asjade seisust ja 21.05 GAC-il tahab PRES NK positsiooni lukku lüüa. Kiireks hakkab minema.

 

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga