10.04.2013

Poolepäevane [[Coreper]]. Suurtest küsimustest kõige tähtsamana – on küllalt selge, et [[DE]] on saanud oma viimased tahtmised pangandusliidu [[SSM]] kohta ja nädalalõpu mitteformaalne [[ECOFIN]] viimistleb kokkuleppe.Väga vajalik signaal, ka [[CY]] sündmuste taustal.

Personalieeskirja reformiks sai vastav töögrupp [[Coreper]]-ilt mandaadi. Siin on muidugi mängus kümnete tuhandete EL institutsioonide töötajate hüved, neile antud lubadused ja õigustatud ootused, teiselt poolt “kurjade” netomaksjate ja nende riikide ajakirjanduse urin “ropult palju” teenivate eurokraatide üle. Nii et see on alati keeruline teema. Täna õnnestus igatahes anda töögrupile ülesanne tegelda vaid 3-4 kõige olulisema teemaga ja juba mai algul saadikute ette tagasi tulla.

[[MFF]] protsess on nüüd [[NK]] poolel jõudnud järgmise teetähiseni ehk [[MFF]] määruse ja [[EP]]-[[COM]]-[[NK]] vahel sõlmitava insitutsioonidevahelise kokkuleppe eelnõu arutamiseni. Hetkel pole [[EE]]-l seal suuri probleeme, paraku pole [[PRES]] kokkuleppeni viivaid tegelikke teemasid nagu paindlikkus, ülevaateklausel, omavahendid, ühtsus jne veel meelega sisse kirjutanud. See on läbirääkimiste taktika küsimus, mis ongi [[PRES]] vastutus. Mingid kontaktid [[EP]]-ga siiski toimuvad, kuid kuna nende poolt on [[MFF]]-läbirääkimiste eeltingimuseks 2013. aasta lisaeelarve vastuvõtmine, siis on need kohtumised rangelt mitteametlikud ja tegelikult ei tohikski neist õieti teada. Ütlesin [[EE]] poolt juba mitmendat korda, et usaldame igati [[PRES]], aga mõne [[LR]] arvamus, nagu poleks nende läbirääkimistega eriti kiiret, pole õige. Suuri investeerimisprojekte tuleb uue korra järgi hakata ette valmistama ja mida varem see kord selge, seda parem. 22.04 antakse [[GAC]]-ile ülevaade asjade seisust ja 21.05 [[GAC]]-il tahab [[PRES]] [[NK]] positsiooni lukku lüüa. Kiireks hakkab minema.