08.02.2017

Tutvumiskohtumised EP fraktsioonijuhtidega. De Graaff, rahvaste ja vabaduste Euroopa fraktsiooni aseesimees (esimees Le Peni pole presidendikampaania ajal mõtet proovidagi) tahaks põhimõtteliselt EL laiali saata, aga jutuajamine kujunes ikkagi asjalikuks. On muide ka riike, mille parlamendis istub inimesi, kes seda riiki põhimõtteliselt ei tunnusta. Kuni ta EL-i pole likvideerinud, umbes nagu Suur kombinaator lubas monarhist Hvorobjovile nõukogude võimu kui tema halbade unenägude painaja likvideerida, ootavad ka tema valijad turvatunnet ja majanduskasu. Välispiiride sulgemist ja rändevoogude peatamist põhiliselt.

Euroopa konservatiivide ja reformistide esimees, Brexiti poolt hääletanud Kamall soovib UK rahumeelset lahkumist EL-ist ja jagas väga asjalikke mõtteid lähedasest tulevikusuhtest, UK jätkuvast panusest EL julgeolekusse, k.a. suheteste Venemaaga. Uuele, EPP, liberaalide ja konservatiivide koalitsioonile liiga helget tulevikku ei ennustanud ja küllap on tal õigus. Olulistes EL sisuküsimustes on senine nn suur koalitsioon EPP ja PES vahel jätkuvalt sarnastel seisukohadel.

PES esimees Pitellaga rääkisime EL suurte tulevikuküsimuste üle, nende fraktsiooni nn väljakukkumist värskest võimujagamisest me ei rääkinud. Mitmekiiruseline Euroopa on pärast DE kantsleri Merkeli eelmise nädala väljaütlemisi taas laialt aruteluteemaks, aga kuidas ka ei vaata (või ei taha vaadata) – eurot kasutavate LR koostöö jääb igal juhul sügavamaks kui teistel ja selle tuumiku murenemist praegu karta pole.

Roheliste kaasesimehelt, tihedamat EL-koostööd tuliselt pooldavalt Lambertsilt kuulsime teravmeelset loengut EL puudustest nii kaubanduse, euroala valitsemise kui muudeski küsimustes. Mure EL tuleviku pärast on siiras ja EE-sugune integratsioonimeelne LR ju jagab seda, ka kui meie lahendused kõiges ei klapi.

Igal kohtumisel tutvustasime oma eesistumise esialgseid kavasid ja palusime meie nägemisega EPs nüüdsest lahkesti ära harjuda.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga