08.01.2014

Esimene Coreper uue eesistujaga. Meie kreeklane on käinud saksa koolis ja nii on ekstra südamele pandud, et istungid algavad täpselt. Millega me siis arvestame ja mille vastu meil ju midagi pole. Tänane istung oli lühike. PRES esitas oma prioriteedid, mis hästi teada. Juba õige mitmendat aastat on nendeks kriisihaldus või kriisist väljatulek pluss igaühel mõni “oma” teema. GR puhul on oma teemaks merenduspoliitika ja tore on. Poolaasta tähtsaim eelnõu, mis kindlasti tuleb  EPga kokku leppida, on SRM, millega paralleelselt ja sisuliselt seotult algavad peagi riikidevahelised läbirääkimised kriisihaldusfondi üle (vt Gondori kroonika 10.12.2013) – asjaolu, mis trilooge kindlasti ei hõlbusta.

Aja märgina – EP koosseisu lõpu lähenemine, uute eelnõude vähesus, kriisi taandumine – jäävad ära nii veebruari ÜK kui ka jaanuari GAC.

1 thought on “08.01.2014

  1. Eks ole ju ka istutud ja sehkendatud?! Inimesed mitmexlt väsinud, ( kóik hulk aega olnud ja aastavahetus ka seljataga ), lisaks euroskeptikute, lausa -vaenulike parteide peatóstmine mitmel pool. Muresid küll ja küll. Lootkem vaid, et pärast Uneskäijate lugemist nii mónigi mees taltub…

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga