07.05.2014

Poolepäevaseks planeeritud [[Coreper]] kestis terve päeva, aga saavutas tulemuse. Leppisime kokku piiratud meetmete (suupäraselt sanktsioonide) nimekirja kriteeriumite muutmise nii, et isikud, ühendused ja firmad, kes seotud Krimmis ja Sevastoopolis toimunud või toimuvate varade ebaseaduslike võõrandamistega või nendest kasu saanud, võivad nimekirja pandud saada. Seni sai firmasid nimekirja vaid siis, kui olid seotud konkreetseid tegusid toime pannud üksikisikutega (nagu ühe Sevastoopoli separatistliku poliitiku firmaga [[EE]]s tehti). See eristas EL sanktsioone USA omadest ja on tekitanud palju arusaamatust ja pahameelt – miks ameeriklased saavad firmasid mõjutada ja meie ei saa? Teiseks oli Krimmi annekteerimise mittetunnustamispoliitika kontekstis ülimalt oluline saada selge side varade ebaseadusliku ülevõtmisega Krimmis. Tuleb ka rõhutada, et firmad ei pea olema Krimmi omad ega isegi Krimmis tegutsevad – piisab kasusaamisest.

[[EEAS]] esitas kohe sama soojaga ka järgmised nimed nimekirja; sealhulgas ka firmasid. Arutelu jätkame homme. Eesmärk on saada 12.05 [[FAC]]il ministrite kinnitus nii täiendatud kriteeriumitele kui ka täiendatud nimekirjale.

1 thought on “07.05.2014

  1. VVP näiliselt pehmemale avaldusele ei peaks Lääs reageerima, vaid jätkama endist liini vähemalt seni kuni pole selget märki RU erivägede, sabarakkude ja suurekaliibriliste torude tagasi tõmbamisest idaosas. Kõige vähem vajame Gruusia sõja järgset Genf II kordumist.

Comments are closed.