06.09.2016

EE eesistumist ettevalmistav komisjon istus õige pikalt. Osalt on hakanud väga kiire asjade nagu koolitus, korraldamine, hanked ettepoole toomisega. Osalt tuleb tegelda tehtud otsuste ümbermängimisega (eriti puudutab see juba Brüsselisse saadetud inimesi, kelle lähetuse lõpu tähtaeg on 15.07.2018). Osalt on rahasoovid hakanud planeeritut ületama ja siis on küsimus, et näiteks ekspertide ürituste puhul kas muudame juba 2014 kokku lepitud standardit või tõstame raha mujalt või laseme ministeeriumitel endal standardit modifitseerida (lihtsaim ent halvim võimalus). Kõigile bürokraatiaga kokkupuutunuile on selge, kui pikalt ja kirglikult suudavad ametnikud selliste asjade üle vaielda.

Üks tõsistelt kurvastavatest asjadest eesistumise varasemaks nihkumise juures on see, et iseseisvuse 100nda aastapäeva kultuuriprogramm pole enam eesistumisega samal (pool)aastal. Siiski planeerime 14 LR pealinnas ka eesistumisega seotud kultuuriüritusi 2017 II poolaastaks.

Rahast. 2016 lisakulude katmisega probleeme tulema ei peaks, aga 2017 eelarve tuleb järgmisel koosolekul ja seal ma nii sujuvat menetlemist ei oota. Hetke suurim lisakulu tõotab tulla turvalisuse tagamise realt – piisab vaid mõelda sisejulgeolekuolukorra halvenemisele, terrorismiaktidele Euroopas. Ja kui meile veel mõni tippkohtumine kaela peaks kukkuma, siis tuleb eelarvet hoopis teise pilguga vaadata.

2 thoughts on “06.09.2016

  1. Kunagi oli riigieelarves üks tore, aga arusaadvalt harva kasutamist leidnud rida – A-ga ehk arvestuslik kulu. Selle rea pealt võis siis kulutada nii väha kui võimalik ja nii palju kui vajalik. Ehk oleks nüüdki mõistlik eesistumisega seotud kulud A-ga varustada, et ära jääks asjata aja- ja ressursikulu kulude üle arutamisel. Eesistumine ja ta kulud toimuvad niikunii, kas siis lihtsamalt või aeganõudvamalt.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga