04.06.2013

Kaks EE tulevase eesistumisega seotud koosolekut, üle videosilla Tallinnaga. Hommikul Riigi Kinnisvara AS-ga, et planeerida esinduse hoone auditit. 2017-2018 töötab meie esinduses praeguse 86 (koos kahepoolse saatkonnaga) asemel umbes 190 inimest. Iseenesest on võimalik neile kõigile praeguses majas töökohad joonistada ja ega ju eesistumise ajal niiväga töölaua taga istutagi, rohkem peetakse koosolekuid NK ruumides või siis EP-s. Selliste kriisirežiimis toimuvate pingutuste ajal võib istuda kahe- või ka kolmekesi kabinetis jne. Nii et 190 kohta iseenesest leiab (on küll veel üksikuid kahtlejaid, kelle meelest jääb siis nõupidamisruumidest puudu), kuid kas maja tehnosüsteemid, liftid, kaablid, evakuatsiooniskeemid peavad pingele vastu? Seda RKAS peabki hindama ja õnneks on keskses eesistumise eelarves juba 2013 sellise auditi tegemiseks ka raha olemas. Minu selge eelistus on võimalusel praegusse majja jääda, see on meid hästi teeninud ja kolimine on alati üks tüütus. Oktoobriks peab audit valmis olema.

Vahepeal käisin lõunal EE MEP-idega. Süstematiseerisime taustamüra saatel jooksvat infot. MFF tundub ka EP poolt praegu edenevat. Andsin ülevaate ja palve võimalusel mõjutada kütusekvaliteedi direktiivi rakendusaktiga seonduvat, selles asjas on iga piiks väärtuslik, kuna COM kliimavolinik ajab seda puhtalt ideoloogilise asjana, transpordiala CO2 vähendusena ja punkt. Meie jaoks on põlevkivitööstus aga ka teaduse investeeringute, töökohtade, regionaalpoliitika jne, jne mõõtmetega teema.

Lõunalt kiiruga EE eesistumist ettevalmistava valitsuskomisjoni koosolekule. Teemadeks personaliküsimused, k.a. motivatsioonipakett, avalikkusetöö ja põhimõtted, mida komisjoni poolt peagi valitsuskabinetile esitada. Personaliteemas kaks kõige olulisemat karjääriküsimust üldse: kes tulevased töögrupijuhid ja muud võtmeisikud ametisse nimetab ja teiseks, millega neid motiveerida. Arusaadavalt ja ka loogiliselt, arvestades pikka aega, mis meie eesistumiseni jäänud, ei jõutud kummaski küsimuses lõplike lahendusteni. Pikemaks seletamiseks puudub siinkohal ruum, piirdun tõdemisega, et tuleb leida lahendus kehtivate avaliku teenistuse seaduse ja välisteenisuse seaduse ning teiselt poolt eriolukorrast tingitud vajaduste vahel. Ametnikud võivad sellistel puhkudel olla ka erakordselt leidlikud, aga enne peab minu kogemuse kohaselt kestma pikalt see faas, kus mütsid visatakse maha ja kutsutakse möödakäijaidki tunnistajaks sellele, et kehtivate seaduste järgi pole no kohe kindlasti absoluutselt võimalik midagi teha. Õnneks on meil veel aega… aega aga läks täna nende õpetatud arutelude peale nii palju, et lühikesse pärastlõunasesse Coreper-i ei jõudnudki. Õnneks hoiab noil puhkudel kogenult rinnet siinses argooos Anticiks kutsutav nõunik Hiietamm.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga