03.-04.09.2014

Kaks päeva [[Coreper]]i istungeid, mille peateemaks jälle Venemaale kehtestatavad sanktsioonid. Vastavalt 30.08 [[ÜK]] suunistele täiendati sanktsioonide nimekirja kriteeriume – nüüd saab sinna kanda ka Ida-Ukraina separatistidega seotud isikuid. Tuleb ka täiendav nimekiri isikutest, kes lähevad viisakeelu ja varade külmutamise alla, oma kaks tosinat ja nii Ida-Ukrainast kui Venemaalt.

Majandussanktsioonide laiendamine läheb kriginal, aga läheb. Laiendatakse piiranguid juba olemasolevates valdkondades, mitte ei tooda uusi valdkondi mängu. Läbivaks põhimõtteks jääb kehtivus vaid tulevaste, mitte eksisteerivate lepingute kohta, seda ka relvatehingute osas. Eilne [[FR]] valitsuse otsus Mistrali üleandmine edasi lükata pole juriidiliselt praeguse aruteluga seotud. Küll on aga selles seoses raske mitte märgata head vastastikust arusaamist [[FR]] ja [[UK]] vahel, eriti finantsteenuste üle.

Homme jätkame mõlema, nii nimekirjaga kui majandussanktsioonide õigusaktidega. Erinevalt juulist, mil [[ÜK]] andis saadikutele ülesandeks otsused ära teha, on seekord meie mandaat “teha ettepanekud”. Selles on nii võimalusi (sisse võib minna mõni asi, nimi, millega kõik [[LR]] alalise esindaja tasemel leppida ei saa, kuid vormeliga “riigijuhtidele kaalumiseks” võib ülespoole delegeerida) kui ka ohte (saab väita, et meil ikka pole mandaati nii karmiks kätte minna). Homme hilisõhtuks, usun, meie töö tehtud.