02.06.2015

Lõuna [[CY]] kolleegi kutsel nende diplomaatilise teenistuse juhiga, endise kolleegiga kantsleriaegadest. Pikk ja huvitav ülevaade Lähis-Idast Iraanini välja. [[CY]] taasühendamise protsess on praegu hooga käima läinud, ka kogenud diplomaadid ei mäleta sellist aega, kus mõlema kogukonna liider jagaksid ühist tulevikuvisiooni. Liidrid kohtuvad kaks korda kuus ja pealäbirääkijad kolm korda nädalas pea täieks tööpäevaks. Oht on muidugi nagu alati selles, et välised ja/või koduse valijaskonna jõud kallutavad protsessi lõpuks ikkagi kraavi, seda on konflikti üle 40-aastase ajaloo jooksul piisavalt nähtud. Aga hetkel on (jälle) nagu natuke lootust.

Pärastlõunal [[EE]] eesistumist ettevalmistava valitsuskomisjoni koosolek. Kultuuriprogramm, mis lahutamatult seotud EV-100 programmiga. Hangete korraldamise põhimõtted – kõigi seniste eesistujate kogemus, keda oleme kuulamas käinud, on, et kõige raibem lugu pole mitte raha, vaid hangetega. Tuleb korraldada vara ja targalt (väga lihtne öelda). Me siin esinduse majaga oleme ka juba väikese üllatuse saanud, mitte küll protsessi, paragrahvide, vaid hinna mõttes. Koolitus – ma ei jaksanud paraku edasi lugeda peakirjast, mis algas “Tegevuse 12.1.1. “Inimressursi koolitus ja arendamine” raames läbiviidavate …” (mis ressurssi me veel koolitada saame kui mitte inim-? Ja mis ajast on töötajad “inimressurss”?). Ehkki teema on muidugi tähtis ja kõik, sekretärist ministrini ja kauaaegse diplomaadini, vajavad eesistumise edukaks läbiviimiseks koolitamist.

Vaatasime läbi esialgse end eesistumisele tööle meldinud inimeste nimekirja ehk SALVe põhijooned. Aplikeerunud on 680 inimest, mõnest ministeeriumist palju rohkem kui füüsiliselt vaja, mõnest napimalt. Kardan, et esialgne rõõm on petlik, kui hakatakse töögruppe, tegelikke funktsioone ja konkreetseid inimesi kokku panema, viima. See ongi järgmine samm. Ise kavatsen seejärel kohtuda varasügisel ministeeriumite kantsleritega, et arutada olulisemate töögruppide juhtide ja võtmeisikute personaliat.