01.12.2016

EP peasekretär Welle Tallinnas. Pidas ettekande valitsuse kabinetinõupidamisel, EP roll ja PRES roll temaga suhtlemisel.

Edasi omavahel. Kohtusime Wellega muide esimest korda 1994 parteilist liini pidi; ja parteilised liinid töötavad Euroopas hästi. Rääkisime käimasolevast kohtade ümbermängimisest parlamendis. EP presidendi valiku protsessist – EPP ja PES 2014 sõlmitud kokkulepe: teie 2,5 aastat, meie 2,5 aastat – ei tundu enam kehtivat, miks muidu teatas täna EPP president Weber, et ei ole kandidaat? Seega võiks ehk loota ka parlamendipresidendi valiku järelmite vähest üleloksumist ÜK ja COM poolele. EP komisjonide juhtkondades tuleb Welle hinnangul üsna vähe ümbermängimist.

Meie eesistumine aasta pärast jääb aega, kus õigusloometsükkel on täies hoos, aga kiiret veel ei ole, sest valimised alles 2019. Küll aga tuleb meil läbi viia 2018nda aasta õigusloomeplaani läbirääkimised COM ja EPga ning sinna tahetakse kindlasti kõik võimalikud eelnõud sisse suruda, et olla kindel, enne 2019 vastu võetud saaks. Hea ette teada; ja sain Wellelt ka väga väärtuslikke praktilisi näpunäiteid parlamenditöö korraldamisel. Andsin muidugi ka ülevaate meie eesistumise ettevalmistustest – üha enam standardpunkt.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga