01.03.2013

Hommikupoole šerpa-de koosolek, teemaks EMU reformi järgmine samm, mida arutatakse märtsi ÜK-l. Majandusreformide ex ante ehk eelnev koordineerimine on rakendamise korral vahendiks, mis peab ära hoidma reformide piiriülesed negatiivsed mõjud ja andma teistele LR infot. On küll nii, et enamusele LR tundub, et majandusvalitsus, kõik need pakid, paktid ja kompaktid on juba valmis, juba isegi keeruline süsteem ja seda tuleb nüüd ellu rakendada, mitte uusi mehhanisme leiutada. Nii arvame ka meie. Pealegi on raske rääkida nii uutest, isegi julgetest ideedest ainult idee tasandil. COM tuleb aga mingitegi õigusaktidega välja alles pärast ÜK. Seni jääb see debatt usutavasti kaunis üldiseks, isegi segavaks.

Pärastlõunal spekuleerisime ELS-i ja EAO inimestega pisut järgmise COM koosseisu (alates 2014 lõpust) võimalike suurte teemade üle. Ega lepingumuudatuste tegemine ei muutu lihtsamaks, eriti arvestades, et kohe, kui leping avatakse, tuleb UK oma erisoove esitama. Teemadena jäid sõelale pangandusliidu edasiarendamine, mobiilsideturu harmoneerimine ja ikkagi, kõigist raskustest hoolimata, teenuste ühtse turu tegelik loomine. Vaatame siis. Või loodame.

2 thoughts on “01.03.2013

  1. Tere,
    väikesel inimesel on suur mure: millal küll mobiilide laadijate liiited ühtlustatakse. Neid on ju igal inimesel kogunenud terve sahtlitäis. Vói kuidagi taaskasutusesse hólmatakse.
    Aga ma olen selles suhtes pessimist…

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga