01.03.2013

Hommikupoole [[šerpa]]-de koosolek, teemaks [[EMU]] reformi järgmine samm, mida arutatakse märtsi [[ÜK]]-l. Majandusreformide ex ante ehk eelnev koordineerimine on rakendamise korral vahendiks, mis peab ära hoidma reformide piiriülesed negatiivsed mõjud ja andma teistele [[LR]] infot. On küll nii, et enamusele [[LR]] tundub, et majandusvalitsus, kõik need pakid, paktid ja kompaktid on juba valmis, juba isegi keeruline süsteem ja seda tuleb nüüd ellu rakendada, mitte uusi mehhanisme leiutada. Nii arvame ka meie. Pealegi on raske rääkida nii uutest, isegi julgetest ideedest ainult idee tasandil. [[COM]] tuleb aga mingitegi õigusaktidega välja alles pärast [[ÜK]]. Seni jääb see debatt usutavasti kaunis üldiseks, isegi segavaks.

Pärastlõunal spekuleerisime [[ELS]]-i ja [[EAO]] inimestega pisut järgmise [[COM]] koosseisu (alates 2014 lõpust) võimalike suurte teemade üle. Ega lepingumuudatuste tegemine ei muutu lihtsamaks, eriti arvestades, et kohe, kui leping avatakse, tuleb [[UK]] oma erisoove esitama. Teemadena jäid sõelale pangandusliidu edasiarendamine, mobiilsideturu harmoneerimine ja ikkagi, kõigist raskustest hoolimata, teenuste ühtse turu tegelik loomine. Vaatame siis. Või loodame.

2 thoughts on “01.03.2013

  1. Tere,
    väikesel inimesel on suur mure: millal küll mobiilide laadijate liiited ühtlustatakse. Neid on ju igal inimesel kogunenud terve sahtlitäis. Vói kuidagi taaskasutusesse hólmatakse.
    Aga ma olen selles suhtes pessimist…

Comments are closed.